Subpage cover photo

Miejsce

MAL “Strefa Spotkań”, to przestrzeń sąsiedzka, która powstała w styczniu 2017 roku, kiedy Stalowa Wola - jako jedno z 20 miast w Polsce - otrzymała szansę realizacji pilotażowego projektu pn: „Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej”. Obszarami objętymi projektem rewitalizacji były Osiedle Fabryczne i Osiedle Rozwadów. Od września 2019 r. "Strefa Spotkań" jest prowadzona przez Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli we współpracy ze Stowarzyszeniem "Strefa Spotkań".

Miejsce Aktywności Lokalnej "Strefa Spotkań" to miejsce tworzone przez mieszkańców dla mieszkańców. Miejsce, gdzie można swobodnie spędzać czas, uczyć się, odpoczywać, poznawać ciekawych ludzi, wymieniać pasjami i doświadczeniami oraz brać udział w warsztatach, eventach czy pokazach filmowych.

MAL daje również możliwość zorganizowania własnego wydarzenia - na stronie internetowej "Strefy Spotkań" widnieje kalendarz z wolnymi terminami oraz zakładka „Zarezerwuj termin swojego spotkania”, dzięki której można zgłosić zapotrzebowanie na skorzystanie z lokalu (głównej sali, zaplecza kuchennego i dostępnego sprzętu). Warunkiem jest aby zgłaszana inicjatywa była otwarta dla innych mieszkańców, nieodpłatna i zgodna z regulaminem MAL.

Przestrzeń lokalowa dostępna jest w godzinach od 7.00 do 22.00, od poniedziałku do niedzieli. W ciągu tygodnia korzysta z niej około 200 osób. Swoje miejsce znajdują tu zarówno najmłodsze dzieci („Strefa Zabaw dla Dzieci i Rodziców” w wieku 0-13 lat), młodzież, grupy międzypokoleniowe („Strefa Rękodzielnicza”, „Strefa Gier Planszowych”, „Strefa Języka Hiszpańskiego”, „Strefa Jogi”), jak i osoby z niepełnosprawnościami (teatroterapia, doradztwo zawodowe, zumba, warsztaty kulinarne).  

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI STREFA SPOTKAŃ 

Schemat działania MAL prezentuje poniższa grafika.

Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z przestrzeni MAL zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem udostępniania i korzystania z Miejsca Aktywności Lokalnej „Strefa Spotkań” oraz przesłania zgłoszenia przez formularz dostępny w zakładce „Zarezerwuj termin swojego spotkania”.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.