Subpage cover photo

#Teraz Lasowiacy (Projekt Miejskiego Domu Kultury)

TerazLasowiacy - Legendy w Sieci 

Zapraszamy do zapoznania się z projektem realizowanym przez Miejski Dom Kultury pn. #TerazLasowiacy – Legendy w Sieci to projekt realizowany w ramach programu Kultura w Sieci finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakłada wydobycie, opracowanie oraz udostępnienie wartości folkloru słownego regionu lasowiackiego. Jednym z jego elementów jest tworzenie krótkich filmików – obrazkowych opowiastek opartych na folklorze lasowiackim. W proces ich tworzenia zaangażowali się ambasadorowie Stalowej Woli, mieszkańcy regionu oraz pracownicy pracowni intermedialnej Miejskiego Domu Kultury.

Po kilku miesiącach pracy przedstawiamy Państwu cztery opowiadania opracowane na podstawie podań lasowiackich, wydobytych ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. Wyróżniają się one wspaniałą interpretacją aktorską, oryginalnym udźwiękowieniem oraz scenografią stworzoną z prac mieszkańców naszego regionu. Chcemy aby w jesienne niedziele ludowe opowiastki wprowadziły Państwa w fascynujący świat tajemnic, uroków i rytuałów.

Jako zespół Miejskiego Domu Kultury pragniemy aby, wywodzące się z rodzimej kultury lasowiackiej podania odzyskały należne im miejsce w naszej kulturze i życiu społecznym regionu. Mamy również nadzieje, że przygotowane dla Państwa materiały zainspirują do dalszych poszukiwań w bogatym zasobie lokalnego dziedzictwa.

Legendy w sieci - Cudowne ziele + pakiet edukacyjny 

Legendy w sieci - O dwóch braciach i diabelskich sekretach + pakiet edukacyjny 

Legendy w sieci - O szewcu co został wróżbitą + pakiet edukacyjny

Legendy w sieci - Wilk na weselu + pakiet edukacyjny 

Materiały audiowizualne zostały zrealizowane w Pracowni Intermedialnej, która powstała w ramach projektu “Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.